Spolu s našimi testerkami jsme se tentokrát pustili do světa IT a vyzkoušeli jsme low-code platformu pro vývoj aplikací Jetveo. A jak to probíhalo? 

Jak to funguje? 

Pokud se ptáte, co vlastně znamená „low-code platforma“, tak je to systém, ve kterém si vytváříte aplikace na míru, ale obejdete se bez složitého programování. V uživatelském prostředí jsou přednastavené funkce, proměnné apod., díky kterým si většinu jednoduše „naklikáte“. 

Je to pro úplné laiky? 

Může být, ale příprava a pochopení bude opravdu zdlouhavá. Pokud budete chtít, aby výsledná aplikace disponovala i složitějšími operacemi, neobejdete se bez programátora. To se ostatně stalo i jedné z našich testerek. Nicméně přesto byla zaplacená pouze hodinová práce programátora, ne vývoj celé aplikace. Což se určitě vyplatí! 

Doporučujeme alespoň základní znalosti o tom, jak funguje pozadí aplikací (i kvůli tomu, abyste si tímto jazykem dokázali svoji aplikaci naplánovat) a pokud zvládnete jednodušší kódy, pak vytvoříte prakticky cokoliv. 

Co dělali naši testeři? 

Vybraní uchazeči dostali přístup do rozhraní platformy, kde si ve stanoveném čase mohli vytvořit, co chtějí. A tak začaly vznikat CRM systémy, interní software pro správu objednávek nebo přihlašování a evidence dětských kroužků. 

Ne vždy se dařilo, co na to podpora? 

Určitě víte, kdo jsou naši čtenáři. Nejsme IT komunita, tak se není čemu divit, že někteří testeři občas tápali. Někdy to bylo v začátcích, kdy se prali s terminologií, jindy při složitějších operacích. V každém případě tu (nejenom) pro ně je podpora, která je připravená okamžitě poradit a bez váhání si s vámi domluvit online schůzku, kde proberete všechno, co potřebujete. 

Takže co my na to? 

I když mezi vybranými byly i testerky bez znalosti programování, které vzaly testování jako velkou výzvu (se kterou si více či méně nakonec poradily), doporučujeme platformu spíše pro technicky zdatnější uživatele. V takovém případě si vytvoříte jakoukoliv aplikaci (doporučuji interní kvůli omezenému designu) za zlomek ceny. Takže za nás rozhodně skvělá volba! 

Tags:
0 Comments

Leave a reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

or

Log in with your credentials

Forgot your details?